Julio Iglesias dezminte zvonurile despre retragerea sa de pe scenă

Julio Iglesias dezminte zvonurile despre retragerea sa de pe scenă

Julio Iglesias, intrat în 2013 în cartea Guiness a recordurilor ca interpretul latino cu cele mai mari vânzări de discuri din istorie, a dezmințit categoric marți zvonurile din presă referitoare la posibila sa retragere din viața artistică în 2015.

"Nici vorbă de retragere. Voi cânta mai mult ca niciodată", a declarat pentru EFE interpretul spaniol de 71 de ani, aflat la reședința sa din Miami, în statul american Florida.

"Voi continua să cânt până la moarte și până când publicul va dori să cânt", a afirmat muzicianul care a vândut peste 300 de milioane de discuri. El a înregistrat până în prezent 80 de albume în 14 limbi și este deținătorul a 2.600 de discuri de aur și platină.

Pentru anul care abia a început, Julio Iglesias are programate numeroase concerte, primele urmând să aibă loc în 25 și 26 februarie în SUA.

AGERPRES


populare
astăzi

1 De citit ce spune omul ăsta despre ce se întâmplă acum pe frontul din Ucraina, dar și în spatele ușilor închise...

2 VIDEO Ce se întâmplă, a început revoluția în Rusia? / Aceste imagini sunt din Sankt Petersburg!

3 Directorii occidentali revin din China alarmați de „fabricile întunecate”. Revoluția robotică a Beijingului schimbă regulile jocului global

4 Taxa absurdă care crește cu 1.350% peste noapte și provoacă o nouă anomalie în România. Expert în fiscalitate: „Cred că au greșit legea”

5 Consultantul fiscal Radu Georgescu lansează un avertisment dur privind viitorul economiei românești