Kate Middleton a ajuns la spitalul Saint Mary din Londra pentru nașterea bebelușului regal

Kate Middleton, ducesa de Cambridge, a ajuns la spitalul Saint Mary din vestul Londrei în această dimineață pentru nașterea celui de-al doilea bebeluș al cuplului regal, a anunțat Palatul Kensington într-un comunicat, scriu BBC News în ediția online, Reuters și AFP. Ducesa a venit la spital la 06.00 a.m. ora locală (05.00 GMT), însoțită de prințul William, cu o mașină a Palatului Kensington.

Kate Middleton se află în faza de început a travaliului.

Bebelușul regal va fi cel de-al patrulea moștenitor în linia succesiunii regale la tronul Marii Britanii. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”