Kim Jong Un a plecat spre Rusia pentru întâlnirea cu preşedintele Vladimir Putin

Liderul nord-coreean Kim Jong Un a plecat miercuri dimineaţă spre Siberia pentru a participa la primul său summit cu preşedintele rus, Vladimir Putin, a anunţat agenţia oficială nord-coreeană, KCNA, transmite AFP.

Kim Jong Un a părăsit Phenianul "la bordul unui tren privat miercuri în zori pentru o vizită în Rusia", potrivit KCNA.

Va fi prima întâlnire a liderului comunist cu un şef de stat străin după cel de-al doilea summit cu preşedintele american, Donald Trump, care s-a soldat, în februarie, la Hanoi, cu un eşec răsunător.AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...