Klaus Iohannis: Am emis decretul de remaniere, ţinând cont de propunerile formulate

Preşedintele Klaus Iohannis a anunţat marţi că a emis decretul de remaniere guvernamentală, ţinând cont de propunerile formulate de PSD.

"Această remaniere este o soluţie slabă. Sunt în continuare de părere că soluţia corectă pentru România ar fi fost şi este în continuare înlocuirea acestui guvern care a creat foarte multe probleme României. Dar, până atunci, avem această remaniere. Sunt de acord să se facă o remaniere, însă trebuie să ţin cont de câteva lucruri", a declarat şeful statului, la Palatul Cotroceni. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei