Klaus Iohannis: ''Cristos a Înviat!'' credincioşilor care sărbătoresc Paştele şi ''La mulţi ani!'' de Florii

Preşedintele Klaus Iohannis le transmite credincioşilor care sărbătoresc duminică Paştele "Cristos a Înviat!", iar celor care îşi serbează onomastica de Florii le urează "La mulţi ani!".


"Cristos a Înviat! Pace, speranţă şi armonie tuturor credincioşilor care sărbătoresc astăzi Paştele! Celor care îşi serbează onomastica în Duminica Floriilor, le urez 'La mulţi ani!' şi multe bucurii, alături de cei dragi!" - a transmis preşedintele Iohannis într-un mesaj postat pe pagina sa de Facebook. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas