Klaus Iohannis: ''Cristos a Înviat!'' credincioşilor care sărbătoresc Paştele şi ''La mulţi ani!'' de Florii

Preşedintele Klaus Iohannis le transmite credincioşilor care sărbătoresc duminică Paştele "Cristos a Înviat!", iar celor care îşi serbează onomastica de Florii le urează "La mulţi ani!".


"Cristos a Înviat! Pace, speranţă şi armonie tuturor credincioşilor care sărbătoresc astăzi Paştele! Celor care îşi serbează onomastica în Duminica Floriilor, le urez 'La mulţi ani!' şi multe bucurii, alături de cei dragi!" - a transmis preşedintele Iohannis într-un mesaj postat pe pagina sa de Facebook. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei