Laszlo Borbely, numit consilier de stat în aparatul de lucru al premierului

Fostul deputat Laszlo Borbely a fost numit în funcția de consilier de stat în cadrul aparatului propriu de lucru al prim-ministrului.

Decizia premierului Sorin Grindeanu a fost publicată luni în Monitorul Oficial.

În perioada decembrie 2009 — aprilie 2012, Borbely a ocupat funcția de ministru al Mediului, iar în Parlament a fost președinte al Comisiei pentru politică externă din Camera Deputaților.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?