Liderul nord-coreean, Kim Jong-Un, deschis discuțiilor "la cel mai înalt nivel" cu Seulul

Liderul nord-coreean, Kim Jong-Un, a lansat joi un apel pentru ameliorarea relațiilor dintre cele două Corei și s-a declarat deschis discuțiilor "la cel mai înalt nivel" cu Seulul, a informat agenția sud-coreeană de presă Yonhap, citată de AFP.

Această propunere a fost formulată de Kim Jong-Un în mesajul său de Anul Nou difuzat în direct de televiziunea de stat de la Phenian, a precizat agenția. 

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...