Liderul nord-coreean, Kim Jong-Un, deschis discuțiilor "la cel mai înalt nivel" cu Seulul

Liderul nord-coreean, Kim Jong-Un, a lansat joi un apel pentru ameliorarea relațiilor dintre cele două Corei și s-a declarat deschis discuțiilor "la cel mai înalt nivel" cu Seulul, a informat agenția sud-coreeană de presă Yonhap, citată de AFP.

Această propunere a fost formulată de Kim Jong-Un în mesajul său de Anul Nou difuzat în direct de televiziunea de stat de la Phenian, a precizat agenția. 

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...