Liga 1: CFR Cluj - Astra Giurgiu 1-1

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate, 1-1, partida disputată pe teren propriu cu formația Astra Giurgiu, sâmbătă seara, în cadrul etapei a 11-a a Ligii I de fotbal. Gazdele au deschis rapid scorul, în minutul 6, prin croatul Antonio Jakolis, care l-a învins pe portarul Silviu Lung Jr cu un șut din interiorul careului.

Astra a restabilit egalitatea în debutul reprizei secunde, prin atacantul Denis Alibec, cel mai bun jucător al oaspeților în acest meci (min.51).

Echipa giurgiuveană, pregătită de Marius Șumudică, obține astfel un punct prețios la Cluj, care îi garantează menținerea în fotoliul de lider al clasamentului la finalul acestei etape.

FC CFR 1907 Cluj — AFC Astra Giurgiu 1-1 (1-0), stadion "Dr. Constantin Rădulescu" — Cluj-Napoca
Au marcat: Antonio Jakolis (min.6), respectiv Denis Alibec (min.51)
Arbitru: Alexandru Tudor (București); asistenți: Vasile Marinescu (București) și Ciprian Danșa (Oradea); rezervă: Florin Marcu (Oradea).
Observatori: Stan Prodan (Alexandria) — CCA și Aurel Beldeanu (Craiova) — LPF.

2 VIDEO Cea mai mare afacere a Securității / „Era o adevărată fabrică de bani. Nu știu dacă mai era cineva în România acelor ani care să câștige atât de m…

3 S-a dat „liber la Rusia”? / „Sunt deja țări care au furnizat Ucrainei aceste arme fără condiții”

4 VIDEO Ce a căutat Piedone la Istanbul?

5 VIDEO Priviți noua „drăcovenie” scoasă de americani din „cutia cu maimuțe”