Liga 1: CSMS Iași - CFR Cluj 2-1

Echipa CSMS Iași a învins cu scorul de 2-1 (2-0) formația CFR Cluj, într-o partidă din cadrul etapei a 5-a a Ligii 1 de fotbal, disputată vineri seara pe stadionul din Copou.

Gazdele au deschis scorul în urma unei lovituri de la 11 m, transformată de Bojan Golubovic (min.24), după o fază în care arbitrul i-a arătat cartonașul roșu portarului clujean Mihai Mincă, pentru un fault din postura de ultim apărător. Ieșenii și-au majorat avantajul în urma reușitei lui Andrei Enescu, cu șapte minute înainte de pauză.

Oaspeții au redus din handicap în minutul 78, în urma unui penalty acordat destul de ușor de către arbitru și transformat de Ionuț Larie.

Grație acestui succes, CSMS Iași a urcat provizoriu pe prima poziției a clasamentului Ligii 1, cu 10 puncte acumulate în primele cinci etape ale sezonului.

CSMS Iași — CFR Cluj 2-1 (2-0), stadion "Emil Alexandrescu" — Iași

Au marcat: Bojan Golubovic (24 — penalty), Andrei Enescu (38), respectiv Ionuț Larie (78).
Cartonaș roșu: Mihai Mincă (21)
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești):; asistenți: Marius Nicoară (Drobeta Turnu Severin) și Adrian Popescu (Craiova); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraș).
Observatori: Constantin Ștefan (București) — CCA și Bogdan Constantin Buhuș (Bârlad) — LPF. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Un articol surprinzător de corect despre situația din Iran...

2 „Au fost pregătite și alte cărți care vor intra în joc la momentul potrivit”

3 Cazuri de corupție ca ăsta se întâmplă zilnic în instituțiile publice din România

4 VIDEO Păi nu anihilaseră Iranul, care tocmai a lansat rachete cu o rază dublă față de ce se știa până acum că are în dotare?

5 Un deputat rus se plânge că trupele ruse vor ajunge „la capătul puterilor” după ce roboți umanoizi de tip „Terminator” au ajuns pe front