Liga 1: Dinamo Bucureşti - ACS Poli Timişoara 1-0, în play-out

Echipa FC Dinamo Bucureşti a învins cu scorul de 1-0 formaţia ACS Poli Timişoara, într-o partidă contând pentru etapa a 6-a a play-out-ului Ligii 1, disputată vineri seara în şoseaua Ştefan cel Mare.

Elevii antrenorului Florin Bratu au marcat unicul gol al întâlnirii în repriza secundă, prin atacantul Robert Moldoveanu (74).

Graţie acestui succes, al patrulea consecutiv, Dinamo şi-a consolidat prima poziţie în clasamentul din play-out, distanţându-se la şapte puncte de ocupanta locului secund, FC Botoşani, care va juca luni, pe teren propriu, cu Sepsi Sf Gheorghe.

FC Dinamo Bucureşti - ASC Poli Timişoara 1-0 (0-0), stadion "Dinamo" - Bucureşti
A marcat: Robert Moldoveanu (74).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Mihai Marius Marica (Bistriţa) şi Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov).
Observatori: Cristian Nica (Ploieşti) - CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) - LPF.


AGERPRES (editor: Mihai Dragomir, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA