Liga I: ACS Poli Timișoara - FCSB 0-1

Echipa FCSB a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 1-0 (0-0), vineri, în deplasare, într-un meci din etapa a 2-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de atacantul francez Eddy Harlem Gnohere (63), la doar patru minute de la introducerea sa pe teren.

Poli a jucat a doua repriză în zece oameni, după ce Alexandru Munteanu a fost eliminat în minutul 45+1, în urma unei intrări brutale la Junior Morais.

La meci au asistat circa 20.000 de spectatori.

FCSB a reușit a doua sa victorie consecutivă în campionat.

ACS Poli Timișoara — FCSB 0-1 (0-0), Stadion ''Dan Păltinișanu'' — Timișoara

A marcat: Eddy Harlem Gnohere (63).
Cartonaș roșu: Alexandru Munteanu (ACS Poli, 45+1).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (București); arbitri asistenți: Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (București)
Observatori: Patrițiu Abrudan (Cluj-Napoca) — CCA, Ioan Bogdan (Arad) — LPF

AGERPRES (AS/editor: Mihai Țenea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Anomalia de țară în care am ajuns să trăim...

2 Așa o fi?

3 Cel mai eficient denunțător al DNA de anul trecut...

4 VIDEO Kennedy Jr / „Vaccinurile anti-Covid nu au fost dezvoltate de Moderna și Pfizer ci de subcontractanți din armată”

5 Organul care cedează primul și poate afecta întregul organism fără să dea niciun semn de alarmă: 3 pași simpli pentru a încetini degradarea