Liga I: ASA Târgu Mureș - FC Voluntari 0-0

ASA Târgu Mureș a terminat la egalitate cu FC Voluntari, 0-0, vineri seara, pe teren propriu, în prima partidă din etapa a 25-a a Ligii I de fotbal.

Meciul s-a desfășurat pe un teren foarte greu, dar cele două echipe au reușit să își creeze numeroase ocazii de gol.

Mureșenii le-au ratat pe primele două, prin Bănel Nicoliță (24) și Andrei Ciolacu (32), însă înainte de pauză ilfovenii puteau deschide scorul prin Doru Popadiuc (42). FC Voluntari au irosit patru ocazii mari în repriza a doua, prin Petre Ivanovici (53, 65), Mihai Voduț (77) și Florin Cernat (80).

Gabi Mureșan (86, 88) a avut șansa de a aduce victoria echipei ardelene, dar a ratat de fiecare dată din careu.

Scorul a fost egal și în tur, 1-1.

ASA are două egaluri și două eșecuri în 2017, în timp ce FC Voluntari e neînvinsă de trei partide (o victorie, două egaluri).
ASA Târgu Mureș — FC Voluntari 0-0, Stadion "Trans-Sil" — Târgu Mureș
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați); arbitri asistenți: George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel), Stelian Slabu (Brașov); arbitru de rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Pitești) — CCA, Cristian Vasc (Târgu Lăpuș) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Adrian Dădârlat)

3 Era omul Rusiei? / O anchetă de contraspionaj duce la demiterea comandantului polonez al EUROCORPS, locotenent-generalul Jaroslaw Gromadzinski

5 „Lebăda neagră”, noul trend pe internet după prăbușirea podului din Baltimore. Ce teorii ale conspirației circulă pe rețelele sociale