Liga I: Astra Giurgiu - CSM Poli Iași 0-0

Astra Giurgiu și CSM Poli Iași au terminat la egalitate, 0-0, vineri seara, pe stadionul ''Marin Anastasovici'' din Giurgiu, în primul meci din etapa a șaptea a Ligii I de fotbal.

Oaspeții au avut cele mai mari ocazii ale partidei, prin ugandezul Kizito (54) și brazilianul Jo Santos (65).

Ambele formații au terminat meciul în zece oameni, dar Astra a jucat mai bine de o repriză în inferioritate numerică după eliminarea lui Romario Moise (43), în timp ce Tiago Almeida (CSM Poli Iași) a fost eliminat în prelungirile partidei (90+1).

Astra a ajuns la cinci meciuri consecutive fără înfrângere în Liga I (ultimele două egaluri).

Poli e neînvinsă de trei partide, două egaluri și un succes.

AFC Astra Giurgiu — CSM Poli Iași 0-0, stadion ''Marin Anastasovici'' — Giurgiu
Cartonașe roșii: Romario Moise (Astra, 43), Tiago Almeida (Iași, 90+1).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (București); arbitri asistenți: Marius Nicoara (Drobeta-Turnu Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (București)
Observatori: Cristian Nica (Ploiești) — CCA, Valentin Mateescu (Ploiești) — LPF

AGERPRES (AS/editor: Mihai Țenea, editor online: Adrian Dădârlat)

2 Bilanțul după trei luni al noului comandant al Forțelor Armate Ucrainene: Armata lui Putin sângerează din greu, dar câștigă încă teren

4 Se întâmplă lucruri? / Se strânge robinetul?

5 Dorel Vișan, premiat de Masonerie pentru prezența la Moscova...