Liga I: CFR Cluj - FC Botoșani 3-1

Liga I: CFR Cluj - FC Botoșani 3-1

CFR Cluj a învins-o pe FC Botoșani cu scorul de 3-1 (2-1), luni seara, pe teren propriu, în ultima partidă din etapa a noua a Ligii I de fotbal. Clujenii s-au impus grație unui hat-trick reușit de atacantul spaniol Cristian Lopez (15, 21, 58), în timp ce golul oaspeților a fost reușit de Gabriel Vașvari (30), dintr-un penalty controversat, acordat pentru un presupus henț în careu comis de Camora.

Oaspeții au rămas în zece oameni din minutul 75, când Stelian Cucu a fost eliminat pentru faptul că l-a călcat intenționat pe Tiago Lopes.

FC Botoșani a ajuns la trei înfrângeri consecutive.

FC CFR 1907 Cluj — FC Botoșani 3-1 (2-1), Stadion "Dr. Constantin Rădulescu" — Cluj-Napoca
Au marcat: Cristian Lopez (15, 21, 58), respectiv Gabriel Vașvari (30 — penalty).
Cartonaș roșu: Stelian Cucu (FC Botoșani, 75).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (București); arbitri asistenți: Vlad Bârleanu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița); arbitru de rezervă: Paul Unimatan (Zalău)
Observatori: Constantin Ștefan (București) — CCA, Cristian Vasc (Târgu Lăpuș) — LPF

AGERPRES 


populare
astăzi

1 DEZVĂLUIRE Finlandezilor li s-a spus să nu-i mai bată pe americani, pentru că era „umilitor și demoralizant”

2 BREAKING Priviți până unde a ajuns această spioană a Rusiei! / Mai mult, e asociată cu consulul onorific al României la Hamburg, Klaus Rainer Kirchhoff

3 Cum l-a forțat UE pe Trump să-și înghită amenințările privind Groenlanda: „Nu se prea pune nimeni cu Uniunea Europeana”

4 BREAKING O judecătoare, membră CSM, dă în vileag caracatița clientelismului din sistemul de Justiție

5 Viktor Orbán „pune ultimele cuie în sicriul lui Zelenski”: „Ești într-o poziție disperată. Fiecare va primi ce merită”