Liga I: CFR Cluj - Juventus București 2-0

CFR Cluj a învins-o pe Juventus București cu scorul de 2-0 (1-0), duminică seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal.

Liderul s-a impus în fața ''lanternei roșii'' prin golurile marcate de Adrian Păun (29), cu un șut frumos din afara careului, și de argentinianul Juan Emanuel Culio (83), din penalty, după un fault comis de bosniacul Ivan Sesar la Dan Nistor.

Ibrahima Balde a ratat o mare situație de gol pentru CFR (62), dar și Juventus a avut o șansă foarte bună de gol, prin Dean Beța (56).

Nou-promovata Juventus încheie turul de campionat fără victorie și cu doar patru puncte.

CFR a pierdut un singur meci în tur și are patru victorii și un egal în ultimele cinci etape.

CFR 1907 Cluj — SC Juventus București 2-0 (1-0), stadion ''Dr. Constantin Rădulescu'' — Cluj-Napoca
Au marcat: Adrian Constantin Păun-Alexandru (29), Juan Emanuel Culio (83 — penalty).
Arbitru: Andrei Antonie (București); arbitri asistenți: Daniel Mitruți (Craiova), Ferencz Tunyogi (Zalău); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraș)
Observatori: Sorin Boca (Iași) — CCA, Eduard Alexandru (Ploiești) — LPF

AGERPRES (AS/editor: Mihai Țenea)


populare
astăzi

1 De citit... / Iancu Brânză, creierul economic al unui premier fără suflet

2 Un pilot ucrainean de drone a făcut o descoperire neașteptată într-un depozit al trupelor rusești

3 HARTA zonelor din România cu cel mare strat de zăpadă după viscol. Care sunt cele mai afectate zone

4 „Dorelul care a luat decizia asta ar trebui dat afară” / Reacțiile românilor care au primit Ro-Alert la 4 dimineața în urma codului de ninsori

5 Cum se traduce politic și juridic adoptarea reformei pensiilor speciale ale magistraților