Liga I: Concordia Chiajna - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj, liderul Ligii I de fotbal, s-a impus în deplasare în fața Concordiei Chiajna cu scorul de 1-0 (0-0), într-un meci disputat duminică în cadrul etapei a 10-a.

CFR Cluj, care nu a avut o evoluție prea reușită, a punctat în minutul 71 prin Deac, dintr-un penalty obținut de Omrani, faultat de Marc.

CFR are 25 de puncte și este la șase lungimi de următoarele două clasate, CS Universitatea Craiova și FC Botoșani.

Concordia rămâne pe locul 12, antepenultimul, cu 5 puncte.

CS Concordia Chiajna — CFR 1907 Cluj 0-1 (0-0), stadion Concordia — Chiajna
A marcat: Ciprian Deac (71 — penalty)
Arbitru: Marcel Bîrsan (București); arbitri asistenți: Adrian Radu Ghinguleac (București), Bogdan Gheorghe (București); arbitru de rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) — CCA, Marin Petrache (Săbăreni) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mircea Lazaroniu)


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Adio, leu? / Soluția neașteptată a unui economist de top pentru ca România să treacă la euro fără să mai aștepte după politicieni

3 Trei surori în vârstă de 12, 14 și 16 ani au sărit în gol de la etajul nouă după ce părinții le-au luat telefonul

4 De ce apare România pe harta ISW privind „faza zero” a operațiunilor Rusiei în Europa

5 Cum a fost păcălită afacerista din din Satu Mare să-i trimită 2,5 milioane de dolari lui Henry Eke, cunoscut în Nigeria sub porecla „Excess Money”