Liga I: FC Botoșani - FCSB 0-3

FCSB a învins-o pe FC Botoșani cu scorul de 3-0 (1-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii I de fotbal.

Vicecampioana s-a impus prin golurile marcate de Harlem Gnohere (45+1), Dennis Man (58) și Florin Tănase (90+3).

FCSB l-a pierdut pe fundașul Mihai Bălașa în min. 9, când acesta s-a accidentat și a trebuit înlocuit cu Dragoș Nedelcu.

FC Botoșani este la al doilea eșec consecutiv cu 0-3, după ce a fost învinsă și de Concordia Chiajna.

FCSB venea în campionat după o victorie cu 4-0 cu Juventus București.

În tur, FCSB a învins-o pe FC Botoșani cu scorul de 2-0.

FC Botoșani — FCSB 0-3 (0-1), stadion Municipal — Botoșani
Au marcat: Harlem Gnohere (45+1), Dennis Man (58), Florin Tănase (90+3).
Arbitru: Marius Avram (București); arbitri asistenți: Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mihai Marius Marica (Bistrița); arbitru de rezervă: Dragoș Istrate (București)
Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) — CCA, Cătălin Cursaru (Ploiești) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Judecătoare de Curte de Apel: „Nesimțitul ăla cocoțat prea sus pentru nivelul lui moral și intelectual” / „Muie USR”

2 De citit...

3 Primar PSD / PNL crește, Ilie Bolojan crește. PSD crește și el, dar ca morcovul

4 Cadavrul unui interlop, descoperit într-un butoi îngropat. Ancheta îl implică și pe șeful poliției din Belgrad

5 Foarte interesante amănunte...