Liga I: FCSB - FC Botoșani 2-0

Echipa de fotbal FCSB a învins-o pe FC Botoșani cu scorul de 2-0 (2-0), duminică, pe Arena Națională din București, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii I de fotbal.

 Vicecampioana s-a impus prin golurile marcate de Constantin Budescu (18), din lovitură liberă, și Florin Tănase (41). Jucătorii oaspeți au cerut eliminarea lui Denis Alibec în finalul primei reprize (45+1), la un fault comis asupra lui Andrei Burcă, într-un moment în care căpitanul echipei FCSB avea deja un cartonaș galben. Alibec nu a primit al doilea avertisment, el fiind schimbat apoi la pauză.

Ambele formații au ratat ocazii importante de gol, FCSB având o bară prin Denis Man (90).

FCSB rămâne neînvinsă, iar aceasta este cea mai clară victorie obținută în acest campionat.

FCSB — FC Botoșani 2-0 (2-0), Arena Națională — București
Au marcat: Constantin Budescu (18), Florin Tănase (41).
Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova); arbitri asistenți: Adrian Radu Ghinguleac (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (București)
Observatori: Constantin Ștefan (București) — CCA, Ion Cățoi (București) — LPF

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului