Liga I: Juventus Bucureşti - Dinamo Bucureşti 0-2, în play-out

Liga I: Juventus Bucureşti - Dinamo Bucureşti 0-2, în play-out

Dinamo Bucureşti a învins-o pe Juventus Bucureşti cu scorul de 2-0 (0-0), marţi seara, în deplasare, la Voluntari, într-o partidă din etapa a zecea a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Dinamo s-a impus prin golurile marcate de Mihai Popescu (64) şi Dan Nistor (72).

''Lanterna roşie'' a avut o bară, prin Marian Constantinescu (37).

În tur, Juventus a câştigat cu 2-1.

Juventus a pierdut ultimele trei meciuri susţinute, fără a marcat vreun gol. Dinamo a reuşit a treia sa victorie consecutivă.

SC Juventus Bucureşti - FC Dinamo Bucureşti 0-2 (0-0), stadion ''Anghel Iordănescu'' - Voluntari
Au marcat: Mihai Popescu (64), Dan Nistor (72).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Andrei Constantinescu (Bucureşti), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/Prahova); arbitru de rezervă: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) - CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?