Liga I: Pandurii - Steaua 0-3

Steaua București a învins-o pe Pandurii Tg. Jiu cu scorul de 3-0 (1-0), sâmbătă seara, la Drobeta-Turnu Severin, într-o partidă din etapa a doua a Ligii I de fotbal. 

Campioana s-a impus prin golurile marcate de Alex Chipciu (28, 52) și Jugurtha Hamroun (64).

Steaua a ratat și alte ocazii de gol, cea mai importantă fiind bara lui Gregory Tade (35).

La meci au asistat 12.800 spectatori, potrivit organizatorilor.

După acest succes, Steaua a urcat pe primul loc al clasamentului.

CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu — FC Steaua București 0-3 (0-1), Stadion ''Municipal'' — Drobeta-Turnu Severin
Au marcat: Alex Chipciu (28, 52), Jugurtha Hamroun (64).
Arbitru: Marius Avram (București); arbitri asistenți: Vasile Marinescu (București), Daniel Mitruți (Craiova); arbitru de rezervă: Denis Haidiner (Hunedoara)
Observatori: Patrițiu Abrudan (Cluj-Napoca) — CCA, Marin Petrache (Giurgiu) — LPF

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...