Liga I: Politehnica Iaşi - FC Viitorul 1-2

FC Viitorul Constanţa a învins-o pe Poli Iaşi cu scorul de 2-1 (2-1), vineri seara, în deplasare, în primul meci din etapa a 11-a a Ligii I de fotbal.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ianis Hagi (20), dar ieşenii au egalat în finalul primei reprize, prin Andrei Cristea (41 - penalty), după un fault al lui Srgian Luchin la Platini. FC Viitorul a marcat al doilea gol tot prin Hagi jr (45), dintr-un penalty repetat, după ce Denis Drăguş ratase iniţial lovitura de pedeapsă obţinută tot de el, în urma unui fault al lui Panţîru.

FC Viitorul a urcat pe locul secund în clasament, după a patra victorie în ultimele cinci etape.

Poli Iaşi a pierdut al doilea meci consecutiv în campionat, după trei victorii la rând.

CSM Politehnica Iaşi - FC Viitorul Constanţa 1-2 (1-2), Stadion ''Emil Alexandrescu'' - Iaşi
Au marcat: Andrei Cristea (41 - penalty), respectiv Ianis Hagi (20, 45 - penalty).
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Mircea Orbuleţ (Bucureşti); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) - CCA, Imilian Şerbanică (Bucureşti) - LPF


AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 Eșecul cabinetului Veștea în Parlament: Câștigători, perdanți și scenarii politice post-vot

5 Gelu Duminică, după eșecul Guvernului Veștea: «Culmea ironiei e să vezi trădătorii cum sunt trădaţi»