Liga I: Universitatea Craiova - FC Hermannstadt 1-1

Universitatea Craiova a terminat la egalitate cu FC Hermannstadt, 1-1 (1-1), sâmbătă seara, pe Stadionul ''Ion Oblemenco'' din Craiova, în etapa a 11-a a Ligii I de fotbal.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ştefan Blănaru (7), din recentrarea lui Bogdan Rusu, în urma unui corner.

Universitatea a egalat în prelungirile primei reprize, prin bosniacul Elvir Koljic (45+2), dintr-un penalty inexistent acordat de arbitru pentru un presupus fault al lui Daniela Tătar la Alexandru Cicâldău.

Sibienii au terminat în zece oameni, după eliminarea lui Lucian Dumitriu (88), jucător intrat pe teren în min. 74.

FC Hermannstadt venea după cinci înfrângeri consecutive.

Universitatea este la al doilea egal consecutive.

Universitatea Craiova - FC Hermannstadt 1-1 (1-1), Stadion ''Ion Oblemenco'' - Craiova
Au marcat: Elvir Koljic (45+2 - penalty), respectiv Ştefan Blănaru (7).
Cartonaş roşu: Lucian Dumitriu (FC Hermannstadt, 88).
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti)
Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) - CCA, Ioan Bogdan (Arad) - LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dădârlat)

1 Descoperire care dă de gândit în Brazilia...

2 O profesoară de Română care susține că „Luceafărul“ lui Eminescu este roman, greu de demis

3 VIDEO De azi se va circula pe 12 km noi din A0, permițând șoferilor o legătură pe autostradă în partea de sud a Capitalei între DN6, DN5 și DN4

4 „Dacă rămâneam cu el era vai de vieţişoara mea. Era un diavol frumos” / I-a fost amantă lui Florin Piersic timp de 9 ani

5 A început „detonarea” lui Piedone? A apărut o „personajă” nouă în peisaj...