Liviu Dragnea a ajuns la Înalta Curte

Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, s-a prezentat miercuri dimineaţă la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, unde urmează a fi audiat în dosarul în care este judecat pentru instigare la abuz în serviciu în legătură cu angajarea a două membre de partid la Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Teleorman.

Dragnea a fost aşteptat de câţiva protestatari, care scandau, pe trotuarul de vizavi de Instanţa supremă, lozinci împotriva lui şi a partidelor din coaliţia de guvernare.

La intrarea în curtea instanţei s-a produs o busculadă, iar jurnaliştii s-au plâns că au fost împiedicaţi de jandarmi să ajungă la liderul PSD pentru a-i lua o declaraţie.

Liviu Dragnea nu a dorit să răspundă întrebărilor puse de jurnalişti. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...