Liviu-Ionuț Moșteanu și George-Dan Vușcan - numiți secretari de stat în Ministerul Transporturilor

Liviu-Ionuț Moșteanu și George-Dan Vușcan au fost numiți secretari de stat în Ministerul Transporturilor, potrivit unor decizii ale premierului Dacian Cioloș, publicate marți în Monitorul Oficial. De asemenea, secretarii de stat în Ministerul Transporturilor — Ion Aurel Stanciu și Marius Humelnicu — au fost eliberați din funcție.

Premierul Victor Ponta l-a numit în august 2015 pe directorul general al ROMATSA, Ion Aurel Stanciu, în funcția de secretar de stat la Ministerul Transporturilor. Tot atunci a fost numit secretar de stat în același minister și Marius Humelnicu.

AGERPRES


populare
astăzi

1 A publicat lista firmelor pe care le consideră „băieții deștepți din energie” / Bolojan, prima mișcare ca ministru al Energiei

2 SURSE Bolojan bagă zâzanie în PSD. Nu demite toți prefecții pentru a alimenta zvonurile de trădare

3 Rusia a ajuns deja în România, suntem varză!

4 De citit...

5 Așa o fi?