Liviu Voinea a fost numit reprezentant al României la Fondul Monetar Internaţional

Viceguvernatorul Băncii Naţionale a României, Liviu Voinea, a fost numit reprezentantul României la Fondul Monetar Internaţional şi va prelua funcţia de Senior Advisor al Directorului Executiv al FMI începând cu data de 26 august, conform unui comunicat al BNR.

"Banca Naţională a României informează că domnul Viceguvernator Liviu Voinea a fost numit reprezentantul României la Fondul Monetar Internaţional şi va prelua funcţia de Senior Advisor al Directorului Executiv al FMI începând cu data de 26 august a.c.. În vederea preluării mandatului la FMI, dl. Liviu Voinea va renunţa, cu aceeaşi dată, la poziţia de Viceguvernator al BNR. Mandatul domnului Mugur Tolici la FMI încetează, la cererea sa, la data de 23 august a.c", se spune în comunicat. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade