Localităţile ilfovene Berceni, Brăneşti şi Otopeni intră în carantină de joi seara, pentru 14 zile

Localităţile Berceni, Brăneşti şi Otopeni intră în carantină de joi seara, pentru o perioadă de 14 zile, a anunţat Prefectura Ilfov, într-un comunicat transmis AGERPRES.

Cele trei ordine emise de şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă pentru localităţile Berceni, Brăneşti şi Otopeni prevăd instituirea carantinei zonale de joi seara, de la 22,00, până pe 1 aprilie la aceeaşi oră.

Ca urmare a analizei de risc efectuate de Direcţia de Sănătate Publică a judeţului Ilfov şi a avizului Institutului Naţional de Sănătate Publică, Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Ilfov a adoptat joi, în şedinţă extraordinară, cele trei hotărâri privind propunerea instituirii măsurii de carantinare zonală pentru Berceni, Brăneşti şi Otopeni. AGERPRES/ (AS - autor: Iulia Carciog, editor: Andreea Rotaru, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți