Lucian Bode, la DNA

Lucian Bode, fost ministru al Economiei, s-a prezentat miercuri la Direcția Națională Anticorupție pentru a fi audiat în dosarul referitor la campania electorală din anul 2012.

"Am venit în același dosar din 20 februarie (...) finanțarea campaniei electorale din 2012. (...) Eu eram membru în Biroul Permanent al Partidului Democrat Liberal", a precizat Bode, la intrarea în DNA.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Relaxare la admitere / Peste 40 de facultăți primesc studenți pe bază de dosar în 2026

2 De citit ce spune omul ăsta, cam singurul care nu vinde iluzii...

3 Țara în care am ajuns să trăim... În alte vremuri, ăsta ar fi pățit-o rău de tot. Acum a pierdut doar o sinecură...

4 Judecați voi... / Condiții „corespunzătoare”, nici o amendă / Șapte instituții au controlat azilele lui Pașca până în 2026

5 „Mi-e rușine” / Imagini greu de privit într-un spital din Republica Moldova. Ministrul Sănătății, în lacrimi