Lucian Sânmărtean a semnat pentru Pandurii

Mijlocașul Lucian Sânmărtean a semnat luni seara un contract pentru un an de zile cu clubul de fotbal Pandurii Târgu Jiu, cu opțiune de prelungire pentru încă un an, a anunțat gruparea pe site-ul său oficial.

Sânmărtean (36 ani) a jucat ultima oară la echipa saudită Al Ittihad Jeddah.

Internaționalul român (21 selecții, niciun gol) și-a început cariera la Gloria Bistrița, de unde s-a transferat la Panathinaikos Atena. A mai jucat la Utrecht, din nou la Gloria, la FC Vaslui și la Steaua București.

Pandurii va juca joi, la Drobeta-Turnu Severin, cu Maccabi Tel Aviv, în prima manșă a turului al treilea preliminar al Europa League, dar Sânmărtean nu are drept de joc pentru această dublă.

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 De citit...

3 BREAKING Nume surpriză la Apărare în Guvernul Tomac. Trei consilieri ai președintelui, pe lista miniștrilor

4 VIDEO „Ești proastă!” / Derapaj total al lui Trump la NBC: o jignește pe jurnalista Kristen Welker și iese din interviu în plin schimb de replici

5 VIDEO Viitorul e prezent...