MAE: 20 de cazuri de infecţie cu noul coronavirus în minister; 13 persoane - declarate vindecate

Până la acest moment, la nivelul Ministerului Afacerilor Externe au fost confirmate 20 de cazuri de infecţie cu SARS-CoV-2, informează un comunicat transmis AGERPRES.

Dintre aceştia, 16 sunt în cadrul Serviciului Exterior şi patru în Centrala MAE. Au fost deja declarate vindecate 12 persoane din Serviciul Exterior şi una din Centrala MAE, precizează sursa citată.

De asemenea, MAE menţionează că cele două cazuri înregistrate joi la nivelul Centralei MAE nu au legătură cu cazul comunicat în data de 8 iulie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Prima declarație a lui Vladimir Putin despre drona căzută la Galați: „Să ne trimită resturile”

2 „Trei roboțași defecți egalează prostia umană” / CTP, despre reprezentanții MApN care au prezentat incidentul din Galați

3 Fostul președinte al Rusiei, Dmitri Medvedev, sugerează că Moscova își asumă atacul asupra României

4 Primele imagini cu interiorul blocului din Galați lovit de drona rusească

5 Dispută pe drona de la Galați. Politicienii vorbesc de un atac, generalul Grecu îi contrazice: „A fost deturnată electronic”