MAE: Un angajat al Ambasadei României la Bruxelles şi un angajat al Ambasadei la Vatican - infectaţi cu SARS-CoV-2

Ministerul Afacerilor Externe (MAE) precizează că, de marţi până joi, doi diplomaţi din cadrul Ambasadei României la Bruxelles şi Ambasadei României la Vatican au fost depistaţi ca infectaţi cu noul coronavirus.

MAE informează că au fost luate, în regim de urgenţă, toate măsurile care se impun în relaţia cu autorităţile competente, precum şi măsuri de protecţie pentru restul colectivului. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...