Magistraţi eliberaţi din funcţie de preşedintele Klaus Iohannis

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, joi, decretele de eliberare din funcţie a cinci magistraţi.

Potrivit Administraţiei Prezidenţiale, şeful statului i-a eliberat din funcţie pe: Simona Radu - judecător la Judecătoria Sibiu, Mihaela Mihalache - judecător la Tribunalul Botoşani, Brânduşa-Elena Gheorghe - judecător la Tribunalul Bucureşti, Victoriţa Povarnă - procuror şef al Biroului teritorial Hunedoara din cadrul Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism şi pe Silvia Racoviţă - procuror la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Galaţi.

Aceşti magistraţi au fost eliberaţi din funcţie ca urmare a pensionării. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?