MAI: A început vaccinarea poliţiştilor şi jandarmilor din teren

Vaccinarea împotriva COVID-19 a personalului Ministerului Afacerilor Interne (MAI) aflat în linia I a început, vineri, la Centrul de Vaccinare din cadrul Spitalului de Urgenţă "Prof. dr. Dimitrie Gerota" din Bucureşti.

Circa 50 de angajaţi, de poliţişti şi jandarmi care îşi desfăşoară activitatea pe stradă şi intră în categoria celor care lucrează în domenii esenţiale vor fi vaccinaţi în prima zi a campaniei.

"Activitatea se încadrează în cea de-a doua etapă a campaniei de vaccinare împotriva COVID-19, care include populaţia cu grad de risc şi lucrători care desfăşoară activităţi în domenii-cheie, esenţiale", informează Biroul de presă al MAI. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...