Mai e puţin/ Şeful de cabinet al Primului-ministru, audiat la DNA

Seful cancelariei premierului Victor Ponta, Vlad Stoica este audiat miercuri de DNA in cazul baronului de Mehedinti, Adrian Duicu, acuzat de trafic de influenta.

Numele lui Vlad Stoica aparea in interceptarile DNA din acest dosar, insa el a fost chemat miercuri doar in calitate de martor. In interceptari, seful cancelariei, Vlad Stoica era numit “seful cel mare” de la Guvern, intr-o conversatie dintre Adrian Duicu si șeful IGPR, Petre Tobă.


populare
astăzi

1 Încă o dovadă a prostiei crase a lui Câciu, de două ori ministru PSD...

2 „Dacă v-ați afla într-o barcă cu Bolojan și Grindeanu, pe care l-ați arunca?” Răspunsul dat de Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Povestea cercetătoarei române briliante de care se tem hackerii și giganții tech. Americanii au inclus-o în topul celor mai străluciți savanți

5 Detaliul de la strângerea de mână dintre Trump și Xi Jinping care i-a uimit pe experții în limbajul corpului