Mai multe şcoli din Bucureşti trec în sistem online

15 şcoli din Bucureşti trec complet în sistem online din cauza numărului mare de cazuri de Covid-19. Suspendarea cursurilor cu prezenţă fizică a fost decisă, în această seară, de Prefectura Capitalei. Amintim că ministrul educaţiei, Sorin Câmpeanu, a anunţat ieri că la nivel naţional 13.000 de elevi au fost diagnosticaţi cu Covid-19, iar peste 11.000 de clase au activitatea suspendată./dpop/ovidiu

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 VIDEO Răsturnare de situație? / „Mai trebuie votată moțiunea de cenzură de marți?" / S-a răzgândit Simion? O nouă țeapă pentru PSD?

2 Motivul crimei care a îngrozit Elveția: de la viața „perfectă” la buncărul în care o fostă Miss a fost dezmembrată de „soțul perfect”

3 „Am văzut ieșiri mari de bani din țară zilele astea!”

4 Cea mai seducătoare antrenoare, criticată după ce a leșinat în timpul meciului. Acuzată de prefăcătorie: „De la atâta gesticulat!”

5 VIDEO Umbrărescu a adus 5.000 de oameni pe A7, lucrează non-stop și s-a angajat să livreze ceea ce experții consideră imposibil