Mai mulți răniți în explozia unei mașini-capcană, într-un oraș din estul Turciei (surse)

Mai mulți răniți în explozia unei mașini-capcană, într-un oraș din estul Turciei (surse)

Nouă persoane au fost rănite luni în explozia unei mașini-capcană în orașul Ovacik (din provincia Tunceli, din estul Turciei), au anunțat surse din domeniul securității, informează Reuters.

Atacul s-a produs în apropierea unui complex de locuințe destinate unor funcționari civili care își desfășoară activitatea la un tribunal din localitate.

Inițial, postul privat NTV anunțase că două persoane au fost rănite într-o explozie a cărei natură nu a fost precizată în primă instanță. Totodată, agenția de presă Dogan relatase că pompierii încercau să stingă incendiul declanșat ca urmare a exploziei.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Uite o știre care chiar merită citită... / Asta spune multe și despre ce se întâmplă în Ucraina...

2 Putin fixează trei condiții de neclintit în negocierile de pace: „Nu vom face compromisuri”

3 Doliu în PSD

4 Scandal uriaș la IPJ Constanța: ofițer de poliție săltat de DNA după ce a fost prins în flagrant. Pentru ce a primit 5.000 de euro mită

5 VIDEO „Solidaritate” românească...