Maia Sandu, surprinsă într-un aeroport, spre un avion de cursă regulată. „Așa călătorește o Președintă care nu se ascunde de poporul său!”

Lidera de la Chișinău, Maia Sandu, a fost surprinsă miercuri, alături de mai mulți călători, într-un autocar pe un aeroport din Viena, înainte de îmbarcarea într-un avion. Reprezentanții Președinției de la Chișinău nu au oferit încă detalii oficiale despre călătoria sa, care a avut loc cu o zi înaintea summitului Comunității Politice Europene, eveniment la care Maia Sandu participă.

Poza a fost distribuită pe Facebook, fiiind apreciată și comentată. FOTO: Facebook

Poza a fost distribuită pe Facebook, fiiind apreciată și comentată. FOTO: Facebook

Imaginea a fost surprinsă de un cetățean moldovean, care a distribuit ulterior fotografia pe Facebook, însoțită de descrierea: „Așa călătorește o Președintă care nu se ascunde de poporul său!”, a menționat Andrei Curăraru, expert în politici publice și securitate al Comunității WatchDog.md.

Simplitatea unei președinte

Postarea a adunat zeci de aprecieri și comentarii, unii dintre internauți admirând simplitatea liderei de la Chișinău.

,,Doamna de fier a Moldovei! O ador! Sa-i mulțumim lui Dumnezeu că ni-a trimis-o! Putere și multe succese. Mândră de Președintele țării!”, a scris Estera Racu.

,,O președintă cu suflet mare. Păcat ca nu toți înțeleg”, a notat Tamara Bandalac.

,,Bravo, mă mândresc cu asa Președinte”, a completat Andriana Andrei.

Reprezentanții Președinției Republicii Moldova nu au confirmat deocamdată dacă Maia Sandu a călătorit cu avionul în contextul participării sale la summitul Comunității Politice Europene (CPE), care se desfășoară la Budapesta.

Anterior, președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a fost surprinsă de mai multe ori în timp ce utiliza curse low-cost pentru deplasările sale în străinătate, inclusiv în vizitele oficiale de stat.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Răsturnare de situație? / Parchetul General a trecut de partea corupților? / Spune că decizia CJUE privind prescripția se aplică doar cazurilor de fraudă …

2 Voi ați citit asta? / Că, dacă se închide Kozludui, rămânem în aer?

3 Tragerile loto de joi, 30 iulie. Numerele câștigătoare la 6 / 49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5 / 40 și Super Noroc

4 VIDEO Fățarnicul Bolojan, întâlnire de taină cu „populistul”, „naționalistul” și „extremistul” George Simion, în spatele ușilor închise

5 Locotenent-comandorul Mihai Vîrdol, pilot militar al Bazei 90, a murit după un accident de motocicletă