Majoritatea depourilor STB au început să funcționeze, iar șoferii să iasă pe trasee

Majoritatea depourilor STB au început să funcționeze, iar șoferii să iasă pe trasee – a anunțat șeful companiei, Adrian Criţ. Atât el, cât și primarul capitalei, Nicușor Dan, avertizaseră șoferii că dacă nu ies pe traseu riscă desfacerea Contractului Individual de Muncă, întrucât se află în cea de-a treia zi de neprezentare la serviciu. Între timp, Nicușor Dan a anunțat pe Facebook că a primit deja la numărul de telefon pus la dispoziție – 0.800.800.868, reclamații despre intimidări și agresiuni ale liderilor sindicali la adresa șoferilor și vatmanilor care doresc să muncească. Primarul a mulțumit polițiștilor că au reacționat rapid la sesizări şi și-a exprimat convingerea că o vor face în continuare./ilixandru/pvelisar

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului