Manchester City a pierdut primul loc în Premier League

Echipa lui Pep Guardiola a remizat pe terenul lui Nottingham, scor 1-1, și a pierdut primul loc din Premier League în fața lui Arsenal.

Pep Guardiola

Manchester City nu a putut fructifica avantajul rezultatelor directe și a remizat cu Nottingham.

Echipa lui Guardiola a deschis târziu scorul, în minutul 41, cu un șut violent al lui Bernardo Silva, potrivit Agerpres.

În minutul 66, Haaland a fost protagonistul unei duble ocazii. A șutat în bara transversală, din 8 metri, mingea a revenit la el, iar norvegianul a trimis direct în peluză.

Această ocazie s-a răzbunat iar Chris Wood a egalat în minutul 84, o acțiune finalizată din 6 metri.

Manchester City a coborât pe locul secund în Premier League, la două puncte în spatele liderului Arsenal.

2 Bilanțul după trei luni al noului comandant al Forțelor Armate Ucrainene: Armata lui Putin sângerează din greu, dar câștigă încă teren

4 „A fost așa toată durata zborului de patru ore”

5 Prima intoxicare aruncată pe piață de Antena 3, un sondaj realizat de fostul ginere al lui Dan Voiculescu