Manchester City, cu un pas în sferturile Ligii Campionilor, după 4-0 cu FC Basel

Manchester City a făcut un pas mare spre sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, marţi seara, după ce a surclasat formaţia elveţiană FC Basel cu scorul de 4-0 (3-0), în deplasare, în prima manşă din optimile de finală.

Golurile echipei antrenate de Pep Guardiola au fost marcate de Ilkay Gundogan (14, 53), Bernardo Silva (18) şi Sergio Aguero (23).

City a dominat categoric meciul, având o posesie a mingii de 69%.

Partida retur va avea loc în data de 7 martie.
AGERPRES (editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?