Maramureş: Judecător confirmat pozitiv cu virusul SARS-CoV-2

Un judecător din cadrul Judecătoriei Baia Mare a fost diagnosticat pozitiv cu virusul SARS-CoV-2, iar conducerea Tribunalului Maramureş a fost notificată telefonic asupra situaţiei, a informat miercuri seară purtătorul de cuvânt al CJSU Maramureş, Dan Bucă.

Potrivit aceleiaşi surse, sediul Palatului Justiţiei din municipiul Baia Mare a fost dezinfectat prin intermediul unei firme specializate.

De asemenea, au fost dispuse toate măsurile necesare în vederea continuării activităţii în condiţii de siguranţă, conducerea Tribunalului fiind în contact permanent cu Direcţia de Sănătate Publică Maramureş. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?