Maratonul Vaccinării: 18.000 de persoane au fost vaccinate la Sala Palatului şi Biblioteca Naţională

Un număr de 18.000 persoane au fost vaccinate până la ora 20,00 în cele două locaţii unde se desfăşoară Maratonul Vaccinării - Ediţia Bucureşti, Sala Palatului şi Biblioteca Naţională.

Astfel, 11.296 persoane au fost vaccinate la Sala Palatului şi 6.704 au fost vaccinate la Biblioteca Naţională a României, transmit organizatorii.

"Medicii au fost cei care au răspuns foarte rapid la această pandemie şi nu numai şi într-adevăr, în momentul de faţă, echipa a fost formată şi din principalele instituţii ale statului - Instituţia Prefectului, Ministerul Culturii, Ministerul Afacerilor Interne, Ministerul Sănătăţii şi nu numai. Mult succes pe mai departe, mai avem mult până a încheia această pandemie şi, în continuare, până mâine dimineaţă până la ora 8 îi aşteptăm pe toţi să se vaccineze", a declarat directorul Direcţiei de Sănătate Publică Bucureşti, dr. Oana Nicolescu, la centrul de vaccinare de la Sala Palatului. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Fosta mea prietenă, ca să zic așa. Altă jigodie, am primit-o în casă, am omenit-o, am scos-o din pușcărie”

2 „Salvați ce puteți” / Avertismentul sumbru al unuia dintre cei mai influenți lideri europeni

3 „Toate avantajele pe care le aveam s-au dus. Complet și iremediabil”

4 Așa o fi? / Asta o fi „cutia cu maimuțe” a Iranului?

5 Foarte interesante amănunte...