Marea Britanie: ''Vom învinge coronavirusul'', afirmă regina Elisabeta a II-a

Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii a mulţumit duminică personalului din sistemul sanitar care luptă împotriva pandemiei de COVID-19, precum şi britanicilor care stau în casă pentru a evita răspândirea coronavirusului, într-un discurs istoric televizat, scriu AFP şi EFE.

"Doresc să le mulţumesc celor care se află în linia întâi" în serviciile de sănătate ale sistemului public NHS, "personalului care acordă îngrijire", a subliniat regina, precum şi "tuturor acelora dintre voi care stau acasă, ajutând astfel la protejarea celor persoanelor vulnerabile".


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...