Marioara-Artemis Gătej - numită în funcţia de comisar general al Gărzii Naţionale de Mediu

Marioara-Artemis Gătej a fost numită în funcţia de comisar general, cu rang de secretar de stat, al Gărzii Naţionale de Mediu, printr-o decizie a prim-ministrului Ludovic Orban publicată, luni, în Monitorul Oficial.

Totodată, şeful Executivului l-a numit pe Alexandru Mihai Cacoveanu în funcţia de comisar general adjunct, cu rang de subsecretar de stat al Gărzii Naţionale de Mediu.

Printr-o altă decizie a premierului, Alexandru Lucian Vasile a fost numit în funcţia de vicepreşedinte, cu rang de subsecretar de stat, al Agenţiei Naţionale pentru Arii Naturale Protejate. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?