Marți - ședință CSAT; pe ordinea de zi - situația sistemului de sănătate și implementarea deciziilor summitului NATO de la Varșovia

Consiliul Suprem de Apărare a Țării se va reuni marți în ședință, pe ordinea de zi figurând teme precum implementarea deciziilor adoptate la Summitul NATO, cu implicații naționale, și situația sistemului din sănătate, a anunțat luni purtătorului de cuvânt al președintelui, Mădălina Dobrovolschi.

Potrivit acesteia, ședința CSAT, condusă de președintele Klaus Iohannis, este una ordinară și va avea loc de la ora 12,00, la Palatul Cotroceni.

AGERPRES/(A — autor: Florentina Peia, editor: Andreea Rotaru, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Judecătoare de Curte de Apel: „Nesimțitul ăla cocoțat prea sus pentru nivelul lui moral și intelectual” / „Muie USR”

2 Cool! Așa o fi?

3 Mai mulți parlamentari neafiliați aleși pe listele AUR, SOS, POT și PSD s-au alăturat grupului PNL. Bolojan: „Avem o situație interesantă”

4 Pactul din umbră de la Beijing. Detaliul din vizita lui Trump în China care a alertat democrațiile occidentale

5 Stagnare și inflație mare / „Sprâncenatul” a cam dus România în cap, spun datele Comisiei Europene!