Măsuri de relaxare după încetarea stării de urgenţă, discutate în şedinţa BPN al PNL (surse)

Liberalii au discutat în şedinţa Biroului Politic Naţional (BPN) care s-a desfăşurat marţi în sistem videoconferinţă despre măsurile de relaxare după încetarea stării de urgenţă.

Potrivit unor surse liberale, preşedintele PNL, premierul Ludovic Orban, a transmis că după 15 mai se vor putea relua pescuitul de agrement şi vânătoarea. De asemenea, au existat discuţii despre posibilitatea deschiderii magazinelor mici cu "deschidere afară, în stradă".

Discuţiile în BPN al PNL au vizat şi accesul în cimitire. În acest context, ministrul de Interne, Marcel Vela, a transmis că accesul în cimitire este permis. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Ucraina face ceea ce SUA nu au vrut să aprobe”

2 SURSE Tensiuni la negocierile pentru Guvern. Ilie Bolojan respinge propunerea de premier a lui Nicușor Dan

3 SURSE N-avem premier agreat, dar avem ministru de Externe. Cine e favoritul lui Nicușor Dan

4 Trei știri din „eterna și fascinanta” Românie...

5 De citit...