Medic de 44 de ani din Timișoara, mort după infectarea cu Covid 19. ”E un mesaj pentru inconștienții care încă nu cred că există virusul”

Un medic în vârstă de 44 de ani din Timișoara a murit vineri, la trei săptămâni după infectarea cu Covid-19.

Anunțul decesului medicului Cristian Milicin a fost făcut de Raul Pătrașcu, managerul Spitalului Județean de Urgență din Timișoara, într-o postare pe Facebook.

”Astăzi a decedat domnul Asistent Universitar Dr. Cristian Milicin, un medic tânăr, de doar 44 de ani, care activa în propria clinică, din cauza COVID-19, infectat în urmă cu mai puțin de 3 săptâmâni. Nu l-am cunoscut personal, dar profesional a fost un medic foarte bun, puternic și sănătos, mereu dispus să ajute pe cei din jur. E un eveniment oribil ce ne lovește pe toți ca un trăznet și încă un mesaj pentru acei inconștienți care nu „cred” în acest virus nemernic”, a scris managerul spitalului.


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

4 O informație interesantă

5 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”