Medicii de la UPU - SMURD Floreasca au început să își retragă demisiile (surse)

Cei 22 de medici demisionari de la Departamentul UPU - SMURD al Spitalului de Urgență Floreasca au început să își retragă demisiile, au declarat joi, pentru AGERPRES, surse medicale.

Conform surselor citate, atât cei 22 de medicii, cât și asistenții care își depuseseră demisiile au hotărât să revină asupra deciziei.

Miercuri, mai mulți medici de la Departamentul UPU — SMURD al Spitalului de Urgență Floreasca și-au anunțat demisia.

Ministrul Sănătății, Vlad Voiculescu, a anunțat, miercuri seara, că managerul interimar al Spitalului Floreasca, Sorin Constantin Păun, și-a înaintat demisia , urmând ca în cel mai scurt timp să fie numit un nou șef, care să asigure buna funcționare a spitalului până la organizarea concursului, cel târziu în luna octombrie.

AGERPRES/(A — autor: Mădălina Cerban, editor: Mirela Bărbulescu, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

3 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

4 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie