Mehedinți: Accident pe DN6, soldat cu doi morți și cinci răniți; circulația, blocată pe ambele sensuri

Două persoane au murit, iar alte 5 au fost rănite, în urma unui accident care a avut loc duminică pe DN6, în zona localității mehedințene Șimian.

Circulația rutieră este blocată pe ambele sensuri în această zonă.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție (IPJ) Mehedinți, Lidia Viziru, a declarat pentru AGERPRES că un conducător auto, din cauza neadaptării vitezei, a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală cu un alt autovehicul care se deplasa regulamentar.

"În urma impactului au rezultat doi morți și cinci răniți, aceștia din urmă au fost transportați la SJU din Drobeta Turnu Severin. La fața locului se află mai multe echipaje SMURD și polițiști", a precizat Viziru.

Potrivit acesteia, traficul rutier va reveni la normal după finalizarea cercetărilor polițiștilor, stabilirea împrejurărilor în care a avut loc tragicul accident și îndepărtarea de pe carosabil a autoturismelor avariate.

AGERPRES


populare
astăzi

1 De citit...

2 „Operațiunea Epic Fury a fost de o aroganță uluitoare. Un atac nuclear ar aduce Armaghedonul”

3 Scandal uriaș într-un colegiu de elită: fiul Marei Bănică ar fi fost bătut cu picioarele de un profesor. Poliția a emis ordin de protecție

4 Netanyahu, iritat după ce planurile Mossad privind o revoltă în Iran au eșuat: „scenariul rapid” nu s-a materializat

5 Un autocar cu 38 de copii s-a răsturnat pe Drumul Expres Pitești-Craiova, după ce a lovit un autoturism oprit, nesemnalizat