Mehedinţi: O poliţistă de 25 de ani s-a împuşcat în cap, cu arma din dotare, în baia gării Strehaia

O poliţistă de 25 de ani, ajutor şef de post la Poliţia Transporturi Strehaia, s-a împuşcat în cap, cu arma din dotare, în baia gării Strehaia.

Potrivit IPJ Mehedinţi, evenimentul, care a avut loc miercuri dimineaţa, a fost anunţat prin apel 112 de un poliţist din cadrul Poliţiei Transporturi Strehaia.

Conform reprezentanţilor IPJ Mehedinţi, echipajul medical ajuns la faţa locului a declarat decesul poliţistei.

Femeia intrase în serviciu la ora 8,00.

Era promoţia 2018 a Şcolii de Agenţi de Poliţie "Vasile Lascăr" din Câmpina, iar ultimul aviz psihologic a fost primit în anul 2020.

La faţa locului s-a deplasat o echipă de cercetare, pentru a stabili toate împrejurările producerii evenimentului, mai precizează sursa citată.

Potrivit unor surse, tânăra poliţistă era căsătorită cu un poliţist, încadrat la IPJ Dolj. Cei doi s-au căsătorit anul trecut şi nu aveau copii. AGERPRES / (AS - autor: Maria Mitrică, editor: Marius Frăţilă, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 „Nebunia progresează” / Moment de neputință la Kremlin: Putin a fost pus în dificultate în fața ofițerilor săi

3 De citit...

4 LIVE „E posibil ca lumea să primească în orele următoare o veste bună”

5 „Un sentiment crescând că se apropie o catastrofă” / Elitele și opinia publică din Rusia par că se întorc împotriva lui Putin