Membrii Guvernului Dăncilă au depus jurământul de învestitură

Membrii Guvernului condus de Viorica Dăncilă au depus jurământul de învestitură, luni, la Palatul Cotroceni, în faţa preşedintelui Klaus Iohannis.

La ceremonie au participat preşedintele Senatului, Călin Popescu-Tăriceanu, preşedintele Camerei Deputaţilor, Liviu Dragnea, preşedintele CCR, Valer Dorneanu, consilierul prezidenţial Laurenţiu Ştefan.

Parlamentul a acordat luni votul de învestitură noului Executiv . Ulterior, preşedintele Klaus Iohannis a semnat decretul privind numirea Guvernului . AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”